Адреса: м. Харків, вул. Золочівська, 8-А

Телефон: +38 (057) 372-12-20

E-mail: au.gro.esicnn%40esicnn

  • UA

  • EN

Національний науковий центр «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса»

Адреса: м. Харків, вул. Золочівська, 8-А

Телефон: +38 (057) 372-12-20

E-mail: au.gro.esicnn%40esicnn

  • UA

  • EN

Національний науковий центр «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса»


Інженерно-транспортна експертиза

10.4 Транспортно-трасологічні дослідження
Основним завданням транспортно-трасологічної експертизи є:
● ідентифікація за слідами, залишеними ТЗ, певного його екземпляра або установлення його типу, моделі;● визначення взаємного розташування ТЗ у момент їх контактування;● визначення місця зіткнення ТЗ і місця наїзду на перешкоду (пішохода), установлення механізму утворення слідів;● розташування ТЗ відносно проїзної частини на момент контактування.
Вирішення цих завдань здійснюється шляхом дослідження слідів, виявлених на місці ДТП, пошкоджень транспортних засобів. Тому призначати транспортно-трасологічну експертизу доцільно лише тоді, коли є можливість надати експертові об'єкти, які перебували в контакті, або матеріали справи, у яких зафіксовано сліди.
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
● Чи залишені певні сліди (указується, які саме і на чому) ходовими частинами (колесами, шинами, гусеницями тощо) даного ТЗ?● Який механізм контактування ТЗ?● Чи залишені сліди певними частинами даного ТЗ, що виступають?● До якого типу (марки, моделі) належить ТЗ, яким залишено дані сліди?● Яким було взаємне розташування транспортних засобів під час їх зіткнення?● Яким було взаємне розташування ТЗ і перешкоди (пішохода) під час наїзду на останню (останнього)? Який механізм контактування пішохода та ТЗ? Хто з осіб, які перебували в ТЗ під час ДТП (вказуються прізвища, імена та по батькові осіб), перебував за кермом (для вирішення питань про взаємне розташування ТЗ і потерпілого та про особу, яка керувала ТЗ, призначається комплексна судово-медична, транспортно-трасологічна експертиза)?● Який з транспортних засобів під час їх зіткнення стояв, а який рухався?● На якому місці дороги сталося зіткнення транспортних засобів (наїзд на пішохода)?● Який механізм утворення слідів (удар, ковзання тощо)?● У якому напрямку відносно слідосприймальної поверхні рухався ТЗ?